صفحه اصلی / تجهیزات خورشیدی / ظرفیت نصب شده نیروگاههای خورشیدی به ۳۰۰ گیگاوات رسید

ظرفیت نصب شده نیروگاههای خورشیدی به ۳۰۰ گیگاوات رسید

بر اساس آخرین گزارش انجمن خورشیدی آلمان، ظرفیت نیروگاه های خورشیدی نصب شده در سراسر جهان به بیش از ۳۰۰ گیگاوات طی سال ۲۰۱۶ میلادی رسید که نقطه عطفی در این بخش محسوب می شود.

طی سال ۲۰۱۶ میلادی نیروگاه های خورشیدی با یک رشد جهانی همراه بود که در این مدت افزون بر ۷۰ گیگاوات به ظرفیت نیروگاه های خورشیدی جهان افزوده شد که این رقم رشد ۳۰ درصدی  توسعه  این نیروگاه ها را نسبت به سال ۲۰۱۵ نشان می دهد. نیروگاههای خورشیدی نصب شده در سال ۲۰۱۶ به تنهایی ۹۰ تراوات ساعت انرژی تولید کردند که با این اقدام ۲۵ میلیون خانوار با مصرف سالیانه ۳۵۰۰ کیلووات ساعت از نعمت برق برخوردار شدند.

استفاده از انرژی های خورشیدی در بسیاری از کشورها سرعت گرفته است. با توجه به رشد روزافزون تقاضای انرژی در جهان دولت ها و سرمایه گذاران در حال روی آوردن به سمت شکل های پاک انرژی هستند.

بر اساس این گزارش، آژانس ملی انرژی چین اعلام کرد که این کشور طی سال ۲۰۱۶  ساخت ۱۰۰ نیروگاه  ذغال سنگ سوز خود به ظرفیت ۱۰۰ گیگاوات را متوقف کرده  و در همین زمان  اقدام به ساخت ۳۴ گیگاوات نیروگاه خورشیدی کرد.

طی سال ۲۰۱۶ کشور چین رکوردار بازار کسب و کار نیروگاه های خورشیدی بوده و پس از آن آمریکا با نصب حدود ۱۳ گیگاوات و ژاپن با نصب ۹ گیگاوات ، بیشترین ظرفیت نیروگاه خورشیدی را نصب کرده اند.

همچنین یک بازار در حال توسعه در کشور هند وجود دارد به طوری که پیشبینی می شود که بین ۸ تا ۹ گیگاوات طی سال ۲۰۱۷ در این کشور نصب شود.

همچنین در این گزارش آمده است که تکنولوژی فتوولتائیک در بیش از ۳۰ کشور جهان ارزان است که بدون هیچگونه یارانه یا حمایت مالی سودآوری خوبی دارند.

orig_photovoltaikanlage_in_grossraeschen_2_5910

 

درباره امین محمدی

امین محمدی کارشناس ارشد مهندسی مکانیک هستم. از سال 1391 در شرکت کاوه یاد به عنوان مدیر عامل مشغول فعالیتم.

این مطالب را نیز ببینید!

08

روند جهانی توسعه انرژی خورشیدی

روند توسعه جهانی انرژی خورشیدی

یک دیدگاه

  1. خیلی خوب میشود ازاین صفحه ها تکنولوژی بشه در مکاترونیک و بخصوص در بخش رباتیک استفاده کرد!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ می باشد
f4750c