صفحه اصلی / سوالات متداول آبگرمکن خورشیدی

سوالات متداول آبگرمکن خورشیدی

سوالات عمومی

آبگرمکن های خورشیدی چطور کار می کنند؟ در آبگرمکن های خورشیدی, یکی از مهمترین بخش ها, لوله های خورشیدی هستند که از طریق آنها بیش از ۹۰ درصد انرژی خورشیدی جذب شده و از طریق مخزن یا لولۀ متصل به آنها, انرژی جذب شده به آب منتقل شده و آب را گرم می نماید. در چه مکان هایی می توان از آبگرمکن خورشیدی استفاده کرد؟ آبگرمکن های خورشیدی در هر جایی که نور خورشید وجود داشته باشد قابل استفاده هستند. آبگرمکن های خورشیدی در زمستان چطور آب را گرم می کنند؟ به دلیل استفاده از یک لایه شیشه بر روی جمع کننده های خورشیدی و وجود خلاء در فضای بین آنها, دمای بیرون تاثیری بر دمای آب ندارد. و فقط کافیست که نور خورشید وجود داشته باشد. بنابراین می توان آبگرمکن های خورشیدی را در محیط های پایینتر از -۳۰C هم استفاده کرد. آیا آبگرمکن خورشیدی اشعه ماوران بنفش یا UV و همچنین اشعه مادون قرمز را جذب می نماید؟ بله. لایه جاذب لوله های خورشیدی از بیشتر طیف های نور خورشید از جمله نورهای مرئی، اشعه UV و مادون قرمز را جذب می نماید. که البته مادون قرمز مهمترین نقش را در ایجاد گرما دارد. در نهایت برآیند انرژی های جذب شده باعث ایجاد گرما در لوله شده و انتقال حرارت ایجاد شده به آب باعث تولید آبگرم می شود. آیا می توان از آبگرمکن های خورشیدی برای گرمایش ساختمان ها هم استفاده کرد؟ بله. با استفاده از سیستم پروژه های بزرگ آبگرمکن خورشیدی و همچنین آبگرمکن خورشیدی پیشگرم، می توان میزان مصرف گرمایش را تا میزان ۹۵ درصد کاهش داد. آیا می توان از آبگرمکن های خورشیدی برای تامین گرمایش استخر ها استفاده نمود؟ بله. می توان با استفاده از سیستم پروژهای بزرگ آبگرمکن خورشیدی گرمای مورد نیاز برای استخر ها را هم تامین نمود. چطور می توان از انرژی خورشیدی برای مرغداری ها، دامداری ها و گلخانه ها استفاده کرد؟ با استفاده از سیستم های آبگرمکن خورشیدی می توان انرژی مورد نیاز برای گرمایش مرغداری ها و گلخانه ها را تامین کرد. همچنین آبگرم مورد نیاز برای دامداری ها را هم می توان با آبگرمکن های خورشیدی تامین نمود. آیا می توان از آبگرمکن های خورشیدی برای تامین برق و آب گرم مورد نیاز ساختمان استفاده کرد؟ برای تامین آبگرم ساختمان می تواند استفاده کرد ولی برای تامین انرژی برق ساختمان توسط خورشید باید از سیستم های تولید برق خورشیدی (سولار) استفاده نمود.

آبگرمکن خورشیدی بدون فشار

چرا باید از آبگرمکن خورشیدی بدون فشار استفاده کرد؟ از این مدل به دلیل سادگی و قیمت پایین می توان در هر شرایطی به راحتی استفاده کرد. آبگرمکن خورشیدی بدون فشار در کجای ساختمان باید نصب شود؟ باید آن را در بالاترین نقطه ساختمان نصب کرد. تا با استفاده از اختلاف ارتفاع آن تا محل مصرف، فشار آب بالا رود. البته راه حل های مختلفی برای حل مساله فشار وجود دارد که در صورت لازم می توان فشار را تا مقدار لازم بالا برد. مزایای آبگرمکن خورشیدی بدون فشار چیست؟ این مدل بسیار ساده نصب و استفاده می شود. قیمت کمی دارد و همچنین در اکثر مناطق ایران قابل استفاده است.

آبگرمکن خورشیدی تحت فشار پیشگرم

مزایای آبگرمکن خورشیدی تحت فشار چیست؟ این سیستم را می توان در هر نقطه ای از ساختمان نصب نمود بطوری که با استفاده از فشار آب شهر، آب گرم با فشار مناسب را در اختیار قرار می دهد. با توجه به ساختار آن می توان در مناطق با دماهای بسیار پایین هم از آن استفاده نمود. آیا میتوان از این سیستم برای گرمایش هم استفاده کرد؟ بله. با ترکیب این سیستم با سیستم های گرمایشی موجود در ساختمان اعم از پکیج یا موتورخانه می توان مصرف سوخت را تا حد زیادی پایین آورد.

آبگرمکن خورشیدی تحت فشار

مزایای آبگرمکن خورشیدی تحت فشار چیست؟ به دلیل اینکه فشار آب شهر مستقیما در این آبگرمکن وجود دارد, آن را می توان در هر جای ساختمان نصب کرد. می تواند در دماهای بسیار پایین هم استفاده گردد.

آبگرمکن خورشیدی ترکیبی

چرا باید از آبگرمکن خورشیدی ترکیبی استفاده کرد؟ با استفاده از این سیستم می توان آبگرمکن خورشیدی را با آبگرمکن های موجود که با سوخت فسیلی کار می کنند ترکیب کرد. به این ترتیب نیاز به لوله کشی مجدد برای آبگرم نیست. با وجود آبگرمکن خورشیدی چه نیازی به استفاده از آبگرمکن های فسیلی است؟ انرژی خورشید همیشه در دسترس نیست. مثلا شبها یا مواقعی که به دلیل وجود ابرهای نور کمی از خورشید در اختیار است. می توان از آبگرمکن های فسیلی به عنوان مکمل استفاده کرد. به این ترتیب آب گرم همیشه در دسترس خواهد بود. با استفاده از این مدل می توان حتی در شرایطی که انرژی خورشیدی نتواند به طور کامل نیاز ما را براورده سازد, مصرف انرژی ما را به طور چشمگیری کاهش می دهد.

پروژه های بزرگ آبگرمکن خورشیدی

آیا آبگرمکن های خورشیدی می توانند برای ساختمان های بزرگ و مصارف گسترده به کار روند؟ بله. با بکار بردن تعداد کافی از جمع کننده های انرژی خورشیدی می توان در هر مقیاسی آب گرم مورد نیاز را تامین کرد. آیا از این سیستم ها می توان برای گرمایش ساختمان نیز استفاده نمود؟ بله. با توجه به نوع سیستم گرمایشی موجود در ساختمان، اعم از شوفاژ، گرمایش از کف و فنکوئل و حتی پکیج دیواری، می توان با توجه به مقدار انرژی مورد نیاز برای گرمایش، از پروژه های بزرگ آبگرمکن خورشیدی استفاده نمود. با این کار می توان تا ۹۰ درصد در مصرف انرژی صرفه جویی نمود. چطور می توان بطور همزمان آبگرم مصرفی و گرمایش را از طریق انرژی خورشیدی تامین نمود؟ با استفاده از سیستم های بزرگ آبگرمکن خورشیدی می توان مقدار آبگرم مورد نیاز برای گرمایش و تامین آب گرم مصرفی را محاسبه نموده و با طراحی خاصی هر دو نیاز را توسط این سیستم تامین کرد. solar-water-heater-diagram
error: تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ می باشد
f4750c